« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2010


Rok od roku je to slabší a se Silvestry to jde rychle a jistě do prdele. Tak jsem tam aspoň trochu zamořil vzduch dýmovnicí. Loni jsem se tu rozhořčoval nad neukázněnými lidmi chodící přec odpaliště a ani letos to nebylo o moc lepší. Ten chlápek měl ale štěstí, že ta moje megapetarda v hmoždíři selhala, jinak by to pěkně schytal a i uši by mu rozhodně nepoděkovaly. Letos se opět moje úrazové příspěvky zredukovaly na jeden jediný:

- Na lavičce jsem našel obal od kulových pum ráže cca 45 mm a v ní jedna nepoužitá zůstala. To proto, že byla bez knotku, tak jsem se rozhodl ji "odborně" zprovozuschopnit. Vložil jsem knotek do pumy, pumu do hmoždíře blízko lidí a zápálil. Místo toho, aby puma vyletěla 40 metrů vysoko a na obloze výbuchem vytvořila barevný květ, tak bouchla přímo v hmoždíři, kterej se rozletěl na všechny strany a barevné světličky z pumy taktéž a měly úctyhodnej dolet. Málem mě jedna světlička sejmula a řek bych, že někteří takové štěstí neměli. :-) Pumy jsou na odpalování v blízkosti lidí relativně bezpečné, ale holt při selhávce to může být nebezpečnější než odpálený dělobuch, což se potvrdilo.

Tím jsme se dostali k obligátnímu závěru, ve kterém neopomenu popřát všem zraněným brzké uzdravení a těším se s nimi na shledanou opět za rok. ;-)
Nechť Silvestr not dead!

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se