« Úvod | Rozdíl mezi dítětem a ... »

Bilance úrazů o silvestru 2009


NA PÍČU!
Takto by se dal stručně a výstižně popsat letošní Silvestr. Slabší Silvestr než tento nepamatuju. Holt už i městským zastupitelům nestojí obyvatelé města ani za průměrnej ohňostroj a mám pocit že to ani už lepší nebude. Původně jsem se chtěl na letošní bilanci důsledků používání mojí pyrotechniky vysrat, ale nedalo mi to.
Zde tedy máte první a zároveň poslední letošní úrazový příspěvek:

- Jeden vypatlanej chlápek si stěžoval, že to ode mě jedna holka schytala rozletivším kompaktem, kolem kterého procházela. Ono imbecilům, kteří nepobrali dostatek rozumu na to, aby pochopili, že by se neměli procházet 2 metry od zapálené pyrotechniky III. třídy, je skutečně beznadějné a zbytečné cokoli vysvětlovat. Holt komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Na tomto místě si neodpustím jeden racionální postřeh: Lidé obvykle poznají bezpečnou vzdálenost a respekt z pyrotechniky teprve až něco schytají. Proto je možná i dobře, že to občas někoho trefí - aspoň přibyde lidí poučených o bezpečnosti, kteří se příště nebudou motat tam, kde nemají co dělat.
Tedy známé pořekadlo "Škoda rány, která padne vedle." by šlo s trochou nadsázky transformovat na "Škoda (dělové) rány, která bouchne vedle.". :-)

Závěrem mi nezbývá než opět popřát všem zraněným brzké uzdravení a těším se s vámi na shledanou zase za rok. ;-)
Silvestru zdar a nechť přibývá co nejvíc poučených lidí. :-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se