« Úvod | Matfyz vs UPOL »

Výroky z matfyzu


" Matematika je boj, do oběda s hladem, po obědě se spaním."


"Ta zkouška je těžká, tak se na ni dobře připravte. Mně jde na prvním místě o to, abyste uměli analýzu a až na druhém místě o to abyste udělali zkoušku. Zatímco u vás je to spíše obráceně. V podstatě naše zájmy jsou shodné, až na pořadí."


Jako obvykle ke konci přednášky rozohněn svým vlastním výkladem: "... každý jenom publikuje, publikuje a nikdo neumí nic odvodit. Ještě že jednou za pár let přijde nějaká povodeň a všechny ty publikace spláchne."


"Pro náruživé zájemce jsou tu skripta, ale jen na vlastní nebezpečí ... je to zbytečnost je číst."


Během přednášky čte hesla z knihy, asi v půlce povídá:
"To je americká knížka, tam přečtete jednu stránku a máte jednu informaci."
Smích...
"Ne, vážně, to přečtu daleko rychleji z obsahu."


"Když odečteš větší nekonečno od menšího nekonečna co dostaneš? No přeci nekonečno!!!!"


"Prosím vás, nepište si všechno, co na přednášce odvykládám. Kdysi jsem přednášel programování pro studenty pedagogické fakulty a těm když jste řekli vtip, a pak jste jim ho zopakovali, tak ho měli v sešitě dvakrát!"


"Je to rada, to je jako když se říká, že je správné sportovat, ale neznamená to, že kdo nesportuje, je blbec a má se za to pronásledovat!"


"Dám vám důkaz, že opisovat je nesmysl. Opisovat od blbýho, to nemá cenu, to je jasný, vopisovat programování vod chytřejšího je ještě větší blbost, protože vopisujete něco, čemu nerozumíte, a vopisovat vod stejnýho, jako ste vy, to si taky moc nepomůžete."


"Podepsat! Jsem řek! Jestli se neumíte ani podepsat, tak vodejděte, to pak nemáte šanci tu zkoušku udělat."


"Víte, jak se pozná, kdo je matematik a kdo je jen nějaký aplikovaný nebo fyzik? Matematik to všechno zobecní až do topologických prostorů, prostě, že už to víc nejde."


"Lidově řečeno, když si vezmu diagonální prvky a suprémum, tak…"


"Já jsem napsal skripta, .., když to na zkoušku budete umět z těch skript, tak teda klobouk dolů."


"Matematika na ekonomce se skládá ze sčítání a odčítání, občas i z násobení, a vyskytne-li se dělení, je to už vyložená sprosťárna."

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se