« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2018


Nový rok bez mého silvestrovského zpravodaje? To opravdu nejde dohromady. :-) O letošním silvestru to na sídlišti začalo výrazněji bouchat až po setmění a zhruba po 20. hodině se tradičně intenzita odpalování snížila.

Na náměstí se to bouchání rozjelo až chvíli před půlnocí a letos to tam bylo ve znamení dělobuchů. Oproti letům minulým totiž ubylo světelných evektů a výrazně přibyly silné zvukové efekty. Zatímco ještě loni tam mé DUM BUMky s 5 gramy slože patřily k těm silnějším, letos jsem si tam s nimi připadal dost průměrně. Doba slabých dětských Pirátů už skončila a dominantní pozici v petardách v posledních pár letech převzaly silné petardy DUM BUM, kterým se podařilo skloubit maximální hlučnost a rozumnou cenu. I proto na DUM BUMky nedám dopustit prakticky už od jejich uvedení na trh a i ostatní milovníci dělobuchů postupem času pochopili, že lepší značku neseženou. Proto také neustále roste jejich popularita a letos již DUM BUMky na náměstí jasně dominovaly. Ke slyšení tam ovšem bylo i nemálo opravdu silných dělobuchů, které se svojí silou velmi blížily mé oblíbené petardě DUM BUM 50 s 50 gramy slože, která je v současnosti považována za nejsilnější petardu dostupnou na našem trhu (samozřejmě jen na průkaz odpalovače ohňostrojů). Jednu tuto padesátku jsem si na náměstí také odpálil a dle reakce přihlížejících tato petarda mezi ostatními rozhodně nezapadla. :-) Světelných efektů ubylo možná i díky překvapivé absenci Vietnamců, kteří se v minulých letech z velké části o půlnoční ohňostroj starali. I tak se ale několik světliček vystřelilo a kolikrát nabraly špatný směr a letěly kosek od lidí.

Oficiální novoroční ohňostroj se (bohužel již tradičně) konal v 18 hodin a opět bylo náměstí plné fakanů. Tento ohňostroj, vzdávající poctu kapele Queen, byl sice pěkný (nenudil), ale krátký – trval sotva 8 minut, což je na oslavu nového roku přecejen málo. Letošní ohňostroj byl tedy pravým opakem toho loňského, který byl dlouhý a nudný.

Stejně jako loni, i letos jsem na Nový rok na sídlišti otestoval DUM BUMky s 5 a 50 gramy slože. Když jsem na to připravoval známého z paneláku, tak říkal, že neví, jestli tou dobou nebude spát. Tak jsem ho ubezpečil, že nebude! :-) No a jak tento test dopadl, najdete včetně srovnání s loňským testem na videu níže. :-)A abych na závěr potěšil pejskaře a rádoby ochránce přírody, tak ani letos jsem o silvestra nezaregistroval jediné zvíře, tedy pyrotechnika pro zvířata nepředstavovala žádnou hrozbu. :-) Jelikož – stejně jako loni – jsem letos svojí pyrotechnikou nejspíš nikoho nezranil, ale zajisté vylekal, tak všem vylekaným přeji, ať to brzy rozdýchají a těším se s nimi na setkání opět za rok. :-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se