« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2017


Co by to bylo za začátek nového roku bez silvestrovského zpravodaje! :-) Již dva týdny před tímto silvestrem to na sídlišti bouchalo výrazně víc než v letech minulých a o silvestrovském podvečeru to vypadalo jak na frontě. Letošní silvestr se tedy začal vyvíjet velice slibně. Ovšem zhruba od 20. hodiny rány utichly a začalo to jít s pyrotechnikou spíše z kopce.

O půlnoci se na náměstí o menší ohňostroj starali zase zejména Vietnamci s pár kompakty. O odpalování menších petard se starala skupinka asi šesti zhruba 10letých kluků a o ty větší petardy jsem se staral já spolu s pár dalšími týpky. Tento slabý ohňostroj trval zhruba 6 minut a odpalování samozřejmě pokračovalo i po něm. Na náměstí bylo letos poměrně dost raket (či podobné pyrotechniky), které místo vzhůru letěly podél země mezi lidi, kde vybouchly. Naproti tomu, ty vietnamské kompakty se zdály být bezpečné, snad až na množství popela, který z nich shora padal i do očí. Co se mých petard týče, tak nevím o tom, že by letos někoho zranily, i když idiotů, co si přes odpaliště kolem hořících petard zkracovali cestu, bylo i letos víc než dost. Občas tak na ně musel někdo zakřičet, ať zůstanou stát, aby jim to nebouchlo u nohy.

Po loňském pěkném oficiálním novoročním ohňostroji jsem byl zvědav na ten letošní. Ten se opět kvůli fakanům konal až na Nový rok v 18 hodin a bylo jich plné náměstí. Ačkoliv měl tento ohňostroj (zaměřený na stoleté výročí republiky) úctyhodných 15 minut, nijak zvlášť mě nezaujal. Bylo tam hodně hluchých míst, pyrotechnika průměrná a ani závěr příliš nevygradoval a končil poklidně. Doprovodnou hudbu tvořila zejména Smetanova Má vlast a dále ještě pár vlasteneckých písní jako např. Kaťuša. Ani tady si ale neodpustili havoidní Modlitbu pro Martu od Kubišové, čímž mi rázem klesl požitek z ohňostroje na polovinu. Během ohňostroje vletěl poměrně velký žhavý kus pyrotechniky na jednu paní asi 5 metrů ode mě. Měla štěstí, že to neletělo o něco níž, kde stálo její dítě. Takhle to pravděpodobně schytala jen její propálená bunda. Ani profesionální ohňostroje nejsou holt úplně bezpečné. :-)

Letos jsem se navíc rozhodl na Nový rok brzo ráno otestovat petardu Dum Bum 50 nejvyšší kategorie F4 s 50 gramy pyroslože, a to - jak jinak - ve vnitrobloku sídliště. :-) Jak tento test dopadl, můžete sami posoudit v následujícím videu.Stejně jako loni, ani letos jsem překvapivě o silvestra nezaregistroval jediné zvíře, tedy pyrotechnika pro zvířata nebyla nebezpečná. :-) Jelikož jsem letos svojí pyrotechnikou pravděpodobně nikoho nezranil, ale pouze probudil a vylekal, tak všem probuzeným přeji dobré usínání, všem vylekaným, ať to brzy rozdýchají a těším se s nimi na setkání zase za rok. :-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se