« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2015


Po loňském propadu byl letošní silvestr až nečekaně dobrý. Již od 18. hodiny to na sídlišti začalo pěkně bouchat a až do půlnoci tu každou chvíli někdo něco odpaloval. V centru se začalo víc bouchat až od půlnoci - letos tam totiž pyrotechniku dost rušila hlasitá hudba na pódiu, která hrála až do půlnoci a po 10minutové pauze začala hrát opět. Tu si opravdu mohli odpustit. Na odpališti vedle pódia se letos odpalovala spousta petard III. třídy, že i já jsem byl rád, že jsem tam nic neschytal. Ani já nevím o tom, že bych někoho svojí pyrotechnikou zranil, takže z pohledu tohoto úrazového zpravodaje opět celkem nuda. Jediné, co v centru o půlnoci chybělo, byl vietnamský ohňostroj.

Dnes jsem byl na novoročním ohňostroji (jako loni i letos v 18:00), který byl opět koncipován především pro malé fakany. Jestli loni tento ohňostroj za moc nestál, tak letos stál doslova za hovno. Trval pouhých 5 minut (loni 10) zase za doprovodu šílené dětské hudby, která se k němu vůbec nehodila. Schválně jsem celej tento ohňostroj měřil hlukoměrem a ani ty nejhlasitější rány nepřesáhly 106 dB, což jen podtrhuje jeho "kvalitu".

A že se na letošního silvestra práskalo opravdu víc a silněji než loni, potvrzují i naštvaní čoklaři z facebookové skupiny "Silvestr 2015 bez raket a petard":
"Ačkoli bydlím na vesnici, připadám si už od večera jak uprostřed války. Nechápu smysl toho všeho běsnění. Kocour zalezl pod postel, pes se chudák taky bojí, děti nemůžou spát."
"Dnes si připadám jako ve válce na Ukrajině :-(, ale bydlím ve Vrchlabí. Jen a jen dělobuchy. Nemám ráda oslavy"
"(– cítí se zklamaně). Tak letos je to horsi jak kdy jindy se mi zda"
"venku u nás právě probíhá 3 světová ..žádný ohňostroje jen dělobuchy , až se třesou okna ..opravdu na úrovni .."
"U nás to byla teda síla! Byla jsem tak rozčílená, že jsem nemohla usnout ani když už byl klid. V životě to nepochopím tohle. Jak se někdo může radovat z hluku a bordelu, když se toho ostatní bojí, sakra?!"
"Nechápu tento druh zábavy.Psi se tu klepou,kůň ve stáji myslí,že vypukla válka a dítě v půl jedné řve při každé ráně.Proč slušní lidé nemohou být tohohle ušetřeni?"
"Všimla som si, že tento rok mimoriadne, viac ako po iné roky sa používali veľmi silné delobuchy, ktoré predstavujú detonácie ozaj, ako keby sme boli vo vojne. Je to už naozaj o držku, vydržať to. Bývam na najväčšom sídlisku v BB a to nebolo len okolo polnoci. Detonácie burácali už od 16.00 a neustávali. Raz ma tak vyhodilo z kresla, myslela som, že sme dostali delovú ranu priamo do baráku. A to bývam na 4. poschodí."
"Včera můj 17měsíčni syn byl úplně v amoku nemohl usnout přes ty hrozné rány uklidnil se až o půl třetí kamarádka musela stát u koně protože to pálily za stájí jak smyslu zbavený"
"Tak pes totalni amok nechtel ani do naruce,kone panika behali nevedeli co delat a jedna si pekne rozbila hubinu :( doufam ze to tem blbeckum za to stalo...a vam rozumnym stastny novy rok"

Tak i já přeji všem odpalovačům šťastný nový rok. :-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se