« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2014


Ani letos neopomenu na svůj Silvestrovský zpravodaj.
Letošní oslavy Nového roku byly nezvykle klidné, až jsem měl pocit, jestli jsem si nespletl datum. I v centru Olomouce ještě půl hodiny před půlnocí bylo téměř prázdno a ticho. Půlnoční 8minutový ohňostroj byl v režii Vietnamců a několika dalších odpalovačů kompaktů a dělobuchů. Na sídlišti poté téměř žádná vyhořelá pyrotechnika. Po mém návratu domů okolo 1:00 zrovna někdo na sídlišti odpaloval silnější kompakt, a tak jsem pár silnějšími petardami také přidal. Nato vylezla mama, že už skoro zabrala a najednou se ozvaly rány silnější než ty o půlnoci a hned si myslela, že jsem to byl já. Co se týče úrázů v důsledku užívání mé pyrotechniky, tak letos žádné, takže nuda.

Aktualizace:
Dnešní novoroční ohňostroj v 18:00 pod záštitou města dle očekávání za moc nestál. Jestliže před včerejší půlnocí bylo Horní náměstí skoro prázdné, tak dnes před 18. hodinou to tam vypadalo jako při headlinerovi na nějakém fesťáku - všude davy lidí a náměstí přeplněné, a to především rodiči s děckama, kvůli kterým byl tento ohňostroj přesunut z půlnoci na 18 hodin. Hudba během ohňostroje nanejvíš trapná - hlučná dětská a spíš smutně naladěná. Ohňostroj prvních 5 minut vypadal spíš jako pokus o ohňostroj amatéra, co má hluboko do kapsy. Dalších 5 minut už bylo lepších, ale nic převratného.
A aby toho nebylo málo, tak v přecpaném busu si vedle mě sedla jedna stará vyžraná ježibaba, co vypadala jak obří koule. Takže jsem si celou cestu připadal jak sardinka v konzervě. :-( Je vidět, že mé hubené statusy mají holt nedostatečný dopad na tlustice. Budu asi muset přitvrdit...

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se