« Úvod | Bilance úrazů o silves... »

Bilance úrazů o silvestru 2012


Po roční odmlce, kdy prakticky nebylo o čem psát, Vám opět přináším tradiční ohlédnutí za důsledky užívání mé pyrotechniky. Letošní ohňostroj byl přecejen o něco lepší než na předchozích dvou silvestrech. Svou zásluhu na tom měli i vietnamští spoluobčané, jejichž čínská pyrotechnika měla slušný výkon, leč s bezpečností jejich výrobků to už tak horké nebylo. Odpalovat kousek od lidí miny, z nichž se žhavé světličky přímo na zemi rozprsknou do 40 metrů, asi není zrovna nejbezpečnější. Pár lidí to schytalo a málem i já, ale aspoň byla sranda. :-) A nyní již k mým pyrotechnickým kouskům - to je, oč tu běží.

- Letos špunty od šampaňského létaly nezvykle často a hlavně nezvykle vysoko. Místo z hrdel lahví totiž vyletávaly z hmoždířků kompaktů, v nichž byla silnější petarda, která vtěsnaným korkům zajistila slušný dolet.

- Jako tradičně byly k vidění a hlavně k slyšení bombičky, jež i sebevětší kompakt nemilosrdně roztříštily desítky metrů daleko. Lidé opět byli nepoučitelní a klidně se v době odpalu kousek od nálože procházeli, či se dokonce blízko ní muckali a pak se hrozně divili a lekali, když to kolem nich vybouchlo. Takže pokud jste to tam schytali, dobře Vám tak, nemáte v odpališti co dělat!

- Opět nemohla chybět ani ekologická likvidace šampusových lahví, přesněji řečeno jejich diskretizace do cca 50metrového okolí. Tyto skleněné bomby mají tu nevýhodu, že mají malé zpoždění a nejde před nimi včas dostatečně daleko utéct. To jsem i letos pocítil na vlastní kůži - přesněji maskáče - když mě jeden střep po explozi trefil do prdele. Můj asistent to pro změnu schytal do ramene, ovšem též pouze přes oděv.

- Letos netradičně této ekologické likvidaci skla přihlížel i jeden hafan s prázdnou petkou Gambrihnusu v tlamě, jehož si tam přivedl jeden nezodpovědnej ožralec. Jelikož se ale se svým čtyřnohým miláčkem na dlouhou dobu usadil na okraji odpaliště a čekání na jeho odchod bylo marné, nezbývalo, než i tomuto hafanovi dopřát radost z pyrotechniky. Ale nebojte se, pejskaři, šel jsem s tou lahví o kus dál, aby to chudák pes nepocítit na vlastní kůži. A podařilo se, po výbuchu ani neštěknul a krev z něho také netekla, takže si můžete oddechnout - mé střepy tradičně přinášely štěstí. :-)


A nyní mi opět nezbývá, než všem zraněným popřát brzké uzdravení a těším se s nimi na viděnou opět za rok. :-)
Rychlým špuntům a silným explozím zdar! ;-)

Napsané to sice vypadá pěkně, ale chtělo by to přece jen i vidět, viďte? Tak letos mám pro Vás překvapení ve formě videosestřihu těchto mých aktivit, takže si tyto příběhy můžete vychutnat ještě jednou, a to z pohledu kamery.
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se